עזרה

1. ניווט בעזרת מקלדת

בלחיצה על מקש "TAB” ניתן למצוא את כל קיצורי הדרך בעמוד ולעבור ביניהם. תוך כדי הפעולה, רקע הפריט משתנה בכדי לעזור למשתמש/ת לראות את מיקומו המדויק. בכדי לחזור לפריט קודם, יש להקיש SHIFT+TAB. לחיצה על מקש “ENTER” מעבירה לתוכן הפריט.

 

2. שינוי צבעוניות טקסט

השימוש באופציה של שינוי צבעוניות מאפשרת לשנות את גוון הטקסט והרקע בהתאם לבחירה, וכתוצאה מכך ליצור ניגודיות צבעים גבוהה. (בדפדפנים תומכים תתאפשר בנוסף גם שינוי צבעוניות לכל התמונות באתר בהתאמה)

 

3. גודל הכתב

ישנם שלושה גדלים אפשריים לבחירה: רגיל, בינוני, גדול. גודל הטקסט באתר ישתנה לפי בחירת המשתמש/ת.

4. שכבת עזרה

מצב פעיל של שכבת העזרה מאפשר לקבל תאור קצר על כל האובייקטים באתר.

 

נא לשים לב ! לאחר בחירת השינויים, יש ללחוץ על כפתור "החל שינויים". כפתור זה יפעיל את השינויים שנבחרו. על מנט לבטל את השינויים שנבחרו, יש ללחוץ על כפתור "ביטול נגישות".

 

משוב

במידה ונתקלת בבעיה בנגישות האתר, אנא פנה/י אלינו

באמצעות דואר אלקטרוני בכדי שנוכל לתת את המענה הטוב ביותר לפתרון הבעיה נודה לתיאור מפורט ככל האפשר של תאור הפניה, השארת פרטי הפונה מומלצת בכדי שנוכל ליצור קשר במידה ויתעוררו שאלות בנושא.

סגירה
מערכת נגישות

הצהרת נגישות

מהו אתר נגיש?

25% מהאזרחים/ות בישראל הם/ן בעלי/ות מוגבלויות. התקנות החדשות להנגשת אתרי אינטרנט (לחוק השוויון לאנשים עם מוגבלות) נועדו לאפשר גם לאנשים עם מוגבלויות שונות(כגון עיוורים/ות ומוגבלי/ות ראייה, אנשים עם מוגבלות פיזית המתקשים/ות להזיז את ידיהם/ן,

אנשים עם הפרעות קשב וריכוז או דיסלקציה, אנשים עם מוגבלויות שמיעה ומוגבלויות אחרות) לגלוש באינטרנט בנוחות מירבית.אתרי אינטרנט נגישים אף מופיעים יותר במנועי החיפוש השונים.

אתר נגיש הוא אתר שבוצעו בו התאמות לפי תקן ישראלי. תקן זה מאמץ את ההנחיות הבינלאומיות לנגישות לתכני אינטרנט, של אירגון ה-W3C העולמי. ומאפשר לבעלי/ות מוגבלויות לגלוש באתרי אינטרנט בנוחות ע"י כלים המסייעים בכך.

אחריות

למרות מאמצינו לפתח נגישות בכל תכני האתר, ייתכן ובמהלך הגלישה יופיעו חלקים שטרם הונגשו. אנו ממשיכים להשקיע בפיתוח הגדרות הנגישות על מנת לאפשר גישה לתכנים אלה לכלל האוכלוסיה, ובפרט לאנשים עם מוגבלויות.

להלן קישורים רלוונטיים בנושא נגישות אתרי אינטרנט:

תקנות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות (התאמות נגישות לשירות)

הנגשת אתרי אינטרנט – נציבות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלות

תקנות הנגישות לשירות – נציבות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות

סגירה
מערכת נגישות

מערכת נגישות האתר

ניווט בעזרת מקלדת
ניווט בעזרת מקלדת:
ערכת צבעים
צבעוניות טקסט:
גודל טקסט
גודל כתב:
שכבת עזרה
שכבת עזרה:
סגור נגישות
יצירת קשר מהיר
שם:
 
טלפון:
 
מייל:
 
יועצי מס - נתנזון

העסקת עובד או עובדת במשק הבית 

 

העסקת עובד או עובדת במשק הבית הופכת אותך למעסיק החלים עליו כללים הנהוגים גם לגבי עובדים שכירים. הנך אמור לפתוח בביטוח לאומי תיק להעסקת עובד במשק הבית. עליך לדווח על העסקתו ולשלם בעבורו דמי ביטוח לאומי פעמיים בשנה ( ינואר, יולי ). דמי הביטוח יכסו את החבות שלך במקרים של נכות, תאונת עבודה. הדיווח חייב לכלול פרטים מלאים של העובד/ת. דמי הביטוח הלאומי אינם גבוהים. לגבי עובד לפני גיל פרישה יש לשלם 7.25%. אפשר לנכות משכר העובד 2% מהם. לגבי עובדים המקבלים קצבת זקנה יש לשלם 2% מהשכר. נציין כי דמי הביטוח הלאומי הם על חלק השכר ללא נסיעות. פגיעה או נכות של עובד שלא היה לו ביטוח בביטוח לאומי, עלול לגרור חיוב המעסיק (אתה או אשתך) בתשלום ופיצוי המוסד לביטוח לאומי בגין דמי הפגיעה ו/או הנכות שישולמו לעובד.

 

 

כאמור יש לשלם לעובד הוצאות נסיעה ועד 26.40 ש'ח לכל יום. כן יש לשלם לעובד ימי חופשה ודמי הבראה. תשלומם של אלה יעשה לפי היקף המשרה של העובד. משרה מלאה הינה העסקה של 43 שעות בשבוע. אם עבד העובד 5 שעות בשבוע ( כמקובל בד'כ ) הרי שאחוז משרתו הינו 11.6% משרה.

 

 

בשנות ההעסקה הראשונות זכאי העובד ל 5 ימי הבראה בשנה ( לאחר השלמת שנת העסקה ראשונה ). לכן מגיע לו כלהלן:
5 ימי הבראה כפול 11.6% משרה כפול 351 ש'ח ליום = 204 ש'ח.
באותו אופן יחושבו גם ימי החופשה השנתיים. מגיעים לו שבועיים שלו בשנה , משמע 10 שעות בשנה עפ'י תעריף ההעסקה של העובד( עפ'י הדוגמא והיקף המשרה לעיל ). מומלץ לתעד (אפשר לשלם בשיק ) את תשלום דמי ההראה והחופשה לעובד.

 

זכויות נוספות של עובד/ת משק בית:

1. ימי מחלה

2. ימי אבל

3. הודעה מוקדמת

4. פיצויי פיטורין

 

עובדי משק בית